פנסיה לעצמאים


כדי להבין את החשיבות הרבה שבייעוץ הפנסיוני במקרים של פנסיה תקציבית חשוב שנסביר מעט על אודות  המושג הזה -  פנסיה תקציבית שרבים לא ממש מכירים אותה ולא מודעים אליה. נסביר  מה זה פנסיה תקציבית ומתוך זה נוכל להבין מדוע ולמה חשוב להיעזר ביועץ פנסיוני תקציבי.

מה זה פנסיה תקציבית?
הפנסיה הרגילה אשר אותה כולנו מכירים מכונה – פנסיה צוברת. זוהי הפנסיה אשר אליה מופרשים בכל חודש כספים מהמשכורת שלנו והיא ממתינה לנו לגיל הפרישה. או אז – בעת היציאה לגמלאות הכספים הללו יהוו למעשה המשכורת החודשית שלנו. בגלל שאנחנו צוברים את הכספים הללו משך כל שנות העבודה שלנו קבלו אלו את שמם – פנסיה צוברת.

הפנסיה התקציבית שונה באופן מהותי מהפנסיה הצוברת משום שהיא ממש לא כמו הפנסיה הנצברת לאורך השנים מידי חודש בחודשו כמו הפנסיה הרגילה. הפנסיה התקציבית היא סוג של התחייבות מצד המעביד למועסק לשלם לו כספים מתוך התקציב שלו מבלי שיהיה על העובד לשלם ולהפריש ממשכורתו מידי חודש סכום כלשהו.

פנסיה תקציבית – מי למעשה יכול ליהנות ממנה?
בעבר הייתה הפנסיה התקציבית הדך הנפוצה ביותר לתגמל בה את העובדים. אך עם השנים החלה הפנסיה הזו להכביד מאוד על תקציב המדינה עד שעם הזמן היא החלה להיעלם באופן הדרגתי. בתחילת שנות האלפיים התקבלה החלטת ממשלה אשר על פיה אין יותר אפשרות לצרף עובדים חדשים לפנסיה התקציבית וכל העובדים יוכלו ליהנות רק מהפנסיה הצוברת.

ברור אבל שכל מי שצבר עד אז מהפנסיה התקציבית יכול ליהנות ממנה ואכן עדיין ישנם אזרחים רבים שצפויים לקבל את הפנסיה התקציבית. כך לדוגמא עובדי מדינה שונים אשר יש להם וותק של לפחות 15 שנה כמו שופטים, עובדי בנק ישראל, אנשי צבא, שוטרים, עובדי צבא וכדומה יהיו כנראה זכאים לדמי הפנסיה התקציבית שנשמרו עבורם.
 

מה ההבדל בין הפנסיה הצוברת לבין הפנסיה התקציבית?
כאשר אנחנו מדברים על פנסיה לעצמאים או שכירים שהיא הפנסיה הרגילה הרי שמדובר בפנסיה אשר אותה מפריש העובד מכיסו ובמקרה של שכיר – גם מהמעסיק. כספי הפנסיה הללו והגובה שלהם בסופו של דבר כמעט ואינם נמצאים בשליטתנו ולמעשה אנחנו לא ממש יכולים לדעת מה נקבל בסופו של דבר. 

בניגוד לכך – הפנסיה התקציבית שונה באופן מהותי בכך שהפנסיה הזו כלל אינה תלויה בכל גורם חיצוני. הוא פשוט מחושב כאחוז מסוים מסך המשכורות האחרונות של העובד במקום העבודה כאשר מטבע הדברים אלו יהיו גם המשכורות הגבוהות ביותר שלו.

מסיבה זו אנחנו עדים לעובדה כי עובדים הזכאים לפנסיה תקציבית ידאגו לעלות דרגה מספר חודשים לפני שהם יצאו לגמלאות. לייעוץ בכל הנושא של פנסיה מקיפה, פסגות קרן השתלמות, פנסיה לעצמאים ועוד – כדאי לפנות אל מגוון פתרונות פיננסיים ופנסיונים. הנושא המורכב של חישובי הפנסיה מכל הסוגים יתבהר בעקבות הליווי המקצועי.
 

לקבלת הצעה אטרקטיבית,
מלאו פרטיכם בטופס הבא:

רוצים לדעת איך לתכנן את הפרישה שלכם?
חייגו 072-33-80-446 או מלאו פרטיכם בטופס ונחזור אליכם:
מגוון פתרונות פיננסיים ופנסיונים
072-33-80-446 | ​alfredgabay56@gmail.com | רחוב אלברט שווייצר 56, חיפה
   פתיחת קופות גמל במסגרת תיקון 190       הפרשות לקרן פנסיה       הלוואות מקופות גמל       יועץ ביטוח       יועץ פנסיוני במרכז       פנסיה לעצמאים   
   בדיקת קופות גמל       השוואת קופות גמל       השוואת קרנות פנסיה       ביטוח דירה       ביטוח בריאות       ייעוץ פנסיוני במרכז