השוואת קרנות פנסיה


לפני שנסביר על הנושא של השוואת קרנות פנסיה נסביר בכמה מילים מהי למעשה קרן פנסיה ומהי מעניקה לנו. חברות ביטוח פנסיה אלו הן חברות אשר להם אנחנו מפקידים בכל חודש כסף מהמשכורת החודשית שלנו. הכסף הזה מהווה בעצם הבסיס אשר ממנו נקבל את הפנסיה החודשית שלנו לאחר שנפרוש מהעבודה שלנו. אם זה בגיל הפנסיה ואם זה בגלל אובדן כושר עבודה או חלילה במקרה של מוות. או אז ידאגו חברות פנסיה אלו לתשלום שאירים עבור בני המשפחה של העובד.

למעשה ניתן לומר כי חברות ביטוח פנסיה הן למעשה סוג של חברה המבטיחה לנו ביטוח חיים וגם ביטוח במקרים של אובדן כושר עבודה. אלו נרכשים מתוך כספי החיסכון אותם אנחנו מפקידים מידי חודש.

הגובה של ההפקדה החודשית כמו גם גובה ההחזר ייקבעו הן בהתאם למינו של החוסך, הגיל שלו, המשכורת הקובעת וכמובן שכל אלו יהיו כפופים לתקנון של קרן הפנסיה. עד כאן הכול פשוט פחות או יותר. הבעיה היא איך מחליטים לאיזה קרן פנסיה כדאי לפנות.
 
 

השוואת קרנות פנסיה – כדי לבחור בקרן הפנסיה הכי מתאימה לנו
 • בחירה בקרן שגובה כמה שפחות עמלות -
  כל אחד מאתנו שואף להישאר עם כמה שיותר כסף ביד. ברור אם כך שאנחנו נחפש את קרן הפנסיה שייגבה מאתנו הכי פחות דמי ניהול ועמלות. ברור שככל שנשלם פחות כך יישאר לנו יותר. כאן נשאלת השאלה האם זוהי עילה מספקת למעבר בין קרן פנסיה אחת לשנייה? התשובה היא – חד משמעית לא! ישנם עוד כמה פרמטרים חשובים ביותר אשר אליהם עלינו להידרש בעת הבחירה בקרן הפנסיה ולא נוכל לברר רק את הנקודה של דמי הניהול.
   
 • תשואה ארוכת טווח –
  חשוב לוודא כי מדובר בחברה המציעה לנו תשואה ארוכת טווח. זה אומר בדיקה של תשואות הקופה לאורך זמן של לפחות חמש שנים. אל לנו להתלהב מהנחות או הטבות זמניות (למרות שגם הן חשובות)  אלא לבדוק את הקרן איך וכיצד היא מתנהלת לאורך זמן.
   
 • מדד שארפ –
  מדד שארפ נותן לנו את האינדיקציה הטובה ביותר האם התשואה הושגה על ידי השקעה נבונה או על ידי השקעה נועזת ומסוכנת. השאיפה שלנו היא להגיע להשקעה עם שארפ גבוה כמה שיותר בהשוואה לנכסים מסוגים דומים בעלי אותה מדיניות השקעה.
   
 • תשואה דמוגרפית –
  חשוב לבדוק כי מדובר בקרן עם תשואה דמוגרפית חיובית. זה אומר שהקרן גבתה סכומים גבוהים יותר ממה שנדרש ממנה בפועל על מנת לכסות את כל המרכיבים הביטוחיים של עמיתיה.
כדי לבצע באופן נכון השוואת קרנות פנסיה ולבחור חיסכון פיננסי הכי משתלם, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע שייעצו לנו וילוו אותנו לאורך כל התהליך. מגוון פתרונות פיננסיים ופנסיונים ישמחו להציע לכם את הליווי המלא לאורך כל התהליך עד לבחירה הנכונה של חברות הפנסיה.
 

לקבלת הצעה אטרקטיבית,
מלאו פרטיכם בטופס הבא:

רוצים לדעת איך לתכנן את הפרישה שלכם?
חייגו 072-33-80-446 או מלאו פרטיכם בטופס ונחזור אליכם:
מגוון פתרונות פיננסיים ופנסיונים
072-33-80-446 | ​alfredgabay56@gmail.com | רחוב אלברט שווייצר 56, חיפה
   פתיחת קופות גמל במסגרת תיקון 190       הפרשות לקרן פנסיה       הלוואות מקופות גמל       יועץ ביטוח       יועץ פנסיוני במרכז       פנסיה לעצמאים   
   בדיקת קופות גמל       השוואת קופות גמל       השוואת קרנות פנסיה       ביטוח דירה       ביטוח בריאות       ייעוץ פנסיוני במרכז